Rafting na divokej vode alebo pokojené splavovanie na plti

Veľké množstvo riek, jazier, plies, rybníkov či umelých vodných plôch ponúka množstvo vodných aktivít. Od splavovania slovenských riek, či už pri adrenalínovom raftingu, alebo splavovania riek na kanoe, cez pokojnú plavbu na plti so sledovaním okolia či člnkovaní po vodných plochách, potápaní, vodnom lyžovaní, plachtení, windsurfingu až po vyskúšanie si svojich síl v dvoch areáloch divokej vody – umelých kanáloch v Liptovskom Mikuláši a v Čunove. 

K nezabudnuteľným atrakciám určite patrí splavovanie riek Dunajec, Váh alebo Orava na drevených pltiach, často aj s hudobným sprievodným programom a ochutnávkou miestnych gastronomických špecialít. Ak si nadšenec adrenalínovej zábavy určite si nenechaj ujsť rafting na divokej vode riek Belá, Dunajec a Hron. 

Rafting je adrenalínový vodný šport na divokej vode, kde dvoj- až šesť-členná posádka súťaží na gumových nafukovacích člnoch. Súťaží sa v zjazde, šprinte, slalome a Head 2 Head. Vďaka raftingu sa divoká voda stáva dostupnejšou aj pre širokú verejnosť. Rafting umožnil prudký rozvoj športového, komerčného a expedičného splavovania na divokých riekach. Stáva atraktívnym športom a do povedomia ľudí sa dostal začiatkom 90. rokov. 

Slovenskí pretekári patria do špičky svetového raftingu, čo dokazujú mnohé víťazstvá na medzinárodných pretekoch v mužských, ale aj v ženských kategóriách.